Türk kültür ve geleneklerinin olmazsa olmazlarından biri de bebek mevlüdüdür. Bebek mevlüdü bebeğin doğumundan 40 gün sonra yapılır. Ama bazı bölgelerde birkaç ay sonra da yapılabilmektedir. Yaklaşık 40 gün sonra anne ve bebek toparlanmış olur. Bebeği görmek isteyen yakınlar bebek için okutulan duada da bulunmak için bebek mevlüdüne katılırlar. Mekan olarak anne ve bebeğin rahatı için genellikle evde yapılan bir organizasyondur. Günler öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanılır.

Bebek Mevlüdü Organizasyonu

Büyük çaplı bir hoş geldin bebek organizasyonu yapmak istiyorsanız hem daha az uğraşacağınız hem de işlerin düzenli ve planlı olması için bir organizasyon şirketinden destek almanızı öneririz. Küçük çaplı bir mevlüd yapmayı planlıyorsanız bu tür bir masrafa girmenize gerek yoktur. Biraz araştırma yaparak istediğiniz gibi bir bebek mevlüdü organizasyonu yapmak sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Bebek Mevlüdü İçin Gerekenler

Bebek mevlüdüne gelecek misafirlerinize tatlı ve küçük hediyeler vermek adettendir. Daha önceleri Yasin veya Kur’an-ı Kerim verilse de hediye sektörünün gelişimi ile birlikte tercihler değişmiştir. Sizi ve bebeğinizi hatırlatacak şirin hediyeler seçim yapabilmeniz için geniş bir yelpaze tutmaktadır. İsimli havlular, minik şişelerin içine zemzem suyu, buzdolabı magnetler, şirin kolonya şişeleri ve renkli mevlüd şekerlerini tercih edebilirsiniz. Şık, zevkinize ve bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Hoş geldin bebek davetleri için konsept seçiminizin abartısız olması, sade tüller ve balonlar kullanılması daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Ailenizin neşesi, canınızdan can olan bebeğiniz için MİNA Organizasyon kusursuz bir bebek mevlütü organizasyonu için sizln yanınızda. Bebeğinizin mevlüdü için masa süslemesi, ikramlıklar, hediyelikler ve daha fazlasını sizler için planladık.


 

Etiketler ; Bebek Mevlüdü, Bebek Mevlüdü Organizasyonu, Bebek Mevlidi, Bebek Mevlüdü Organizasyon, 40 Mevlüdü, Bebek 40 Mevlüdü, Bebek Mevlüdü Fiyatı, Bebek Mevlüdü ücreti, Bebek Mevlüt Organizasyon, Bebek Mevlüdü Masası