Türk kültür ve geleneklerinin olmazsa olmazlarından biri de bebek mevlüdüdür. Bebek mevlüdü bebeğin doğumundan 40 gün sonra yapılır. Ama bazı bölgelerde birkaç ay sonra da yapılabilmektedir. Yaklaşık 40 gün sonra anne ve bebek toparlanmış olur. Bebeği görmek isteyen yakınlar bebek için okutulan duada da bulunmak için bebek mevlüdüne katılırlar. Mekan olarak anne ve bebeğin rahatı için genellikle evde yapılan bir organizasyondur. Günler öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanılır.

Bebek Mevlüdü Organizasyonu

Büyük çaplı bir hoş geldin bebek organizasyonu yapmak istiyorsanız hem daha az uğraşacağınız hem de işlerin düzenli ve planlı olması için bir organizasyon şirketinden destek almanızı öneririz. Küçük çaplı bir mevlüd yapmayı planlıyorsanız bu tür bir masrafa girmenize gerek yoktur. Biraz araştırma yaparak istediğiniz gibi bir bebek mevlüdü organizasyonu yapmak sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Bebek Mevlüdü İçin Gerekenler

Bebek mevlüdüne gelecek misafirlerinize tatlı ve küçük hediyeler vermek adettendir. Daha önceleri Yasin veya Kur’an-ı Kerim verilse de hediye sektörünün gelişimi ile birlikte tercihler değişmiştir. Sizi ve bebeğinizi hatırlatacak şirin hediyeler seçim yapabilmeniz için geniş bir yelpaze tutmaktadır. İsimli havlular, minik şişelerin içine zemzem suyu, buzdolabı magnetler, şirin kolonya şişeleri ve renkli mevlüd şekerlerini tercih edebilirsiniz. Şık, zevkinize ve bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Hoş geldin bebek davetleri için konsept seçiminizin abartısız olması, sade tüller ve balonlar kullanılması daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.


Ailenizin neşesi, canınızdan can olan bebeğiniz için MİNA Organizasyon kusursuz bir bebek mevlütü organizasyonu için sizin yanınızda. Bebeğinizin mevlüdü için masa süslemesi, ikramlıklar, hediyelikler ve daha fazlasını sizler için planladık.


Bursa ilinin ilçeleri;

Nilüfer Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Yıldırım Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
OsmanGazi Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Büyük Orhan Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Gemlik Kına Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Gürsu Kına Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Harmancık Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
İnegöl Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
İznik Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Karacabey Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Keles Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Kestel Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Mudanya Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Mustafa Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Orhaneli Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Orhangazi Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu
Yenişehir Bebek Mevlüdü – Bebek Mevlüdü Organizasyonu

Gemlik
Bursa’nın 30 km. kuzeybatısında aynı adlı körfezin kıyısında kurulmuştur. Gemlik’e bağlı Kurşunlu, Küçük Kumla, Büyük Kumla, Karacaali yaz turizminin yoğun olarak yaşandığı kıyılardır.

İnegöl
Bursa’nın 454 km güneydoğusunda yer alan İnegöl, Antik dönemde Ankedoma adıyla tanınmaktaydı. İlçedeki önemli tarihi eserler Osmanlı döneminden kalmadır. 1481’de Sadrazam İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Cami ve Külliyesi, Hamza Bey Cami, Yıldırım Cami (Cuma Camii), Kurşunlu Cami, Kurşunlu Han ve Ortaköy Kervansarayı İnegöl’deki tarihi eserlerdir. İnegöl’ün 13 km batısında Sultan köyünde XIV. yüzyılda yaşamış Germiyanoğlu Geyik Baba ile Balım Sultan adına, Orhan Bey tarafından yaptırılmış Geyikli Baba Türbesi önemli bir ziyaret yeridir. Boğazova Yaylası, Arabaoturağı Yaylası, Alaçam Yaylası, tarihi çınarlar İnegöl’ün tabii güzellikleridir.

Karacabey
Bursa’nın 65 km batısında yer alan Karacabey ilçesi, Antik dönemde Mihaliç adı ile bilinmekteydi. Kentin belli başlı tarihi eserleri Sultan I. Murat’ın yaptırdığı Ulu Cami,1457 yılında Karaca Bey tarafından yaptırılan Karacabey Cami (İmaret Cami) ile Karacabey-Bursa yolu üzerinde ve Uluabat kıyısındaki Osmanlı dönemi yapısı Issız Han’dır.

Keles
Uludağ’ın güney eteklerinde kurulu olan Keleş ilçesi, Bithynia, Roma, Bizans kalıntılarına sahiptir. XIV. yüzyılda Osmanlı egemenliğine girmiştir. İlçenin en önemli tarihi yapısı Sultan Yıldırım Bayezid’in Yakup Çelebi tarafından yaptırılan cami, hamam ve medreseden oluşan Yakup Çelebi Külliyesidir. Kelesin Kocayayla mevkii kampçılık ve trekking için eşsiz bir doğa parçasıdır. Kocasu ırmağı rafting sporu için elverişli şartlara sahiptir.

Mudanya
Bursa’nın 25 km kuzeybatısında ve Marmara Denizi kıyısında yer alan Mudanya, Bursa’nın iskelesi durumundadır.Temiz havası ile yaz turizminin yoğun olarak yaşandığı Mudanya civarında en tanınmış günübirlik gezi yeri Çanaklıçeşme’dir. Osmanlı evlerinin en güzelleri Mudanya’dadır. Bu evlerin en önemlisi Tahir Paşa Konağıdır.

Mudanya

Mustafakemalpaşa
İlkçağdan beri çeşitli yerleşimlere sahne olan ilçenin eski adı Kirmastı’dır. Yakınında Miletopolis ören yeri bulunmaktadır. İlçe merkezinde Lala Şahin Türbesi, Hamzabey Cami ve Türbesi, Şeyhmüftü Cami ve Türbesi yanı sıra Dorak Hazineleri bölgesi, Kestelek Harabeleri ilgiye değer tarihi yerlerdir. Muradiye Sarnıç köyü yakınlarındaki Suuçtu Şelalesi, Söğütalan bucağındaki Suçıktı mesiresi Mustafakemalpaşa civarındaki eşsiz harikalarıdır.

Yenişehir
Bursa’nın 45 km doğusunda yer alan Yenişehir antik çağda Neopolis olarak tanınıyordu. Osman Gazi döneminde Osmanlı topraklarına katılan ilçe, Osman Gazi tarafından gazilerine kılıç hakkı adıyla yurtluk olarak verilmiştir. İskana açılan yerde kurulan kent Yenişehir adını almıştır. Osmanlı döneminden kalan zengin tarihi eserlere sahip Yenişehir’de Osman Gazi’ nin yaptırdığı saraydan arda kalan Saray Hamamı, I. Murad döneminden kalma Postinpuş Baba Zaviyesi, XIV. yüzyılda inşa edilen Voyvoda Cami (Çınarlı Cami), XVI. yüzyılda yapılmış olan Koca Sinan Paşa Külliyesi, Bali Bey Cami, Orhan Bey tarafından yaptırılan Ulu Cami, Süleyman Paşa Külliyesi, 1645’de Yenişehirli Deli Hüseyin Paşanın yaptırdığı Çifte Hamam, Yarhisar Köyü Orhan Cami ve Saat Kulesi görülmeye değer tarihi yapılardır.

Büyükorhan
Büyükorhan Bursa’nın 86 km. güneyindedir. İlçenin yarısı ormanlık alana sahip olup tabii güzelliklerinden Görecik yaylası ilçeye 6 km. uzaklıktadır.

Gürsu
Gürsu Bursa merkezine 12 km. uzaklıktaki Gürsu ilçesi,tarihi çınar ağaçları,Osmanlı evleri,tarihi hamam ve camisi ile şirin bir ilçedir.

Kestel
Kestel Bursa’nın 12 km. doğusunda yer alan Kestel,Bursa ile hemen hemen birleşmiş gibidir. Kestel adı Roma Döneminde yapılan ve Kastel adı verilen kalesinden gelmektedir

Orhaneli
Orhaneli Bursa’nın 55 km. güneyinde ve Uludağ eteklerindedir. Orhaneli yakınlarındaki Çınarcık günübirlik bir turistik alandır ve tabii güzellikleri ile ünlüdür.

Orhangazi
Orhangazi Bursa’nın 48 km. kuzeyinde ve Bursa-Yalova yolu üzerindedir. Bursa’dan sonra sanayi açısından ikinci sırayı almaktadır. İznik Gölü’nün batı kıyısında uzanan topraklarda, Keramet Kaplıcası’nın kliminotolojik etkisi ile dünyanın en lezzetli zeytinin yetiştiği yer olmuştur.

 

Etiketler : Bursa Bebek Mevlüdü, Bursa Bebek Mevlüdü Organizasyonu, Bursa Bebek Mevlüdi, Bursa Bebek Mevlüdi Organizasyonu, Bursa Bebek Mevlüdü Mekanları, BursaBebek Mevlüdü Fiyatı, Bursa bebek mevlüdü hediyelikler,  Bursa bebek mevlüdü menüsü,  Bursa bebek mevlüdü hazırlıkları, Bursa bebek mevlüdü ev süslemeleri, Bursa bebek mevlüdü nasıl okunur, Bursa bebek mevlüdü masası, Bursa bebek mevlüdü nasıl yapılır, Bursa bebek mevlüdü organizasyon, Bursa bebek mevlüt